zdjęcie
doradca
kontakt
Termar, ul. Pełczyńska 45, 51-180 Wrocław
Centrala:  71 717-13-13
Dział sprzedaży:  71 717-52-00
e-mail:termar@termar.pl
              biuro@termar.pl
partnerzy
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
Strona główna strzalka Montaż
czerwona strzalka Montaż

Montaż grzejników z naturalnych kamieni

Granitowe i marmurowe grzejniki elektryczne montowane są najczęściej pod oknami, ale można to zrobić także w innych częściach pomieszczenia. Istotne jest, aby grzejnik został zainstalowany blisko centrum danego wnętrza, w którym część wypromieniowywanego ciepła ogrzewałaby niepotrzebnie ścianę boczną. Grzejnik dekoracyjny wykonany z naturalnego kamienia można powiesić podobnie jak obraz na ścianie, choć w pewnym stopniu pogarsza to ekonomikę jego pracy. Najkorzystniej jest jednak zamontować grzejnik poziomo (dłuższą krawędzią równolegle do podłoża) na wysokości 2,5-30 cm od podłogi i 5-30 cm od parapetu.

 

Elektryczny grzejnik kamienny można zamontować także pionowo. Jednak nie poleca się tego, szczególnie w wysokich, słabo izolowanych pomieszczeniach, gdyż wzmaga się wtedy „efekt kominowy”, który może spowodować ciemnienie ściany nad grzejnikiem. W położeniu pionowym nieznacznie pogarsza się ekonomika pracy grzejnika. Jeśli nie ma innej możliwości niż montaż pionowy, dobrze jest zainstalować za grzejnikiem dławice powietrza, które zmniejszą jego cyrkulację (dostarczane na zamówienie). Inną możliwością jest montaż nad grzejnikiem półki np. marmurowej.

 

Grzejniki te można montować również w wilgotnych miejscach (jak łazienki), ale nie w miejscach narażonych na bezpośredni strumień wody. Grzejniki posiadają IP 45.

 

Elektryczne grzejniki łazienkowe można dodatkowo wyposażyć w wieszak na ręczniki.

 

Montaż termostatów do grzejników kamiennych

Aby nie fałszować temperatury pomieszczenia, termostat powinien być zainstalowany 1,5 m od grzejnika i 1,5 m nad podłogą. Jeśli nie ma innej możliwości ze względu na instalację elektryczną, można zamontować termostat minimum 40 cm od grzejnika, na dowolnej wysokości nad podłogą. Trzeba jednak pamiętać, że wskazania termostatu mogą nie podawać temperatury rzeczywistej. Należy wówczas "przekłamać" termostat, czyli tak ustawić pokrętło termostatu, aby nastawa odpowiadała temperaturze, jaką chcemy utrzymywać. Na przykład trzeba nastawić na termostacie temp. 22 °C, aby w pomieszczeniu było 20°C. Ważne jest, żeby termostat nie znajdował się w punkcie, w którym gromadzi się i zalega ciepłe albo zimne powietrze, np. w narożniku pokoju za szafą. Trzeba pamiętać, że wskazania termostatu odnoszą się do punku, w którym jest zamontowany, i temperatura pomieszczenia może się trochę różnić od tej odczytywanej z termostatu.

 

Za grzejnikiem marmurowym montuje się standardowo ekran zagrzejnikowy, który odbija ciepło. Można też założyć płytę izolacyjną bezpośrednio na grzejniku. Takie rozwiązanie jest stosowane najczęściej wtedy, gdy grzejnik zainstalowany został w łazience albo w miejscu, w którym naścienny ekran zagrzejnikowy byłby widoczny.

 

wstecztop
O firmie Realizacje Termostaty Grzejniki marmurowe Galeria Montaż Kontakt Zapytanie ofertowe Doradca TERMAR
All Rights reserved(c)2010 Termar
Projekt i wykonanie Safenet Interactive Agency
Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+
Nasz blog
Blog