zdjęcie
Grzejniki marmurowe strzałka szara
Opis systemu strzałka szara
Parametry, Koszty, Dobór mocy strzałka szara
Normy, Atesty, Certyfikaty strzałka szara
doradca
kontakt
Termar, ul. Pełczyńska 45, 51-180 Wrocław
Centrala:  71 717-13-13
Dział sprzedaży:  71 717-52-00
e-mail:termar@termar.pl
              biuro@termar.pl
partnerzy
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
  • lista partnerĂłw
Strona główna strzalka Grzejniki marmurowe strzalka Opis systemu
czerwona strzalka Opis systemu

Opis systemu działania grzejników kamiennych

Grzejniki kamienne są energooszczędne, ponieważ działają, wykorzystując naturalne właściwości do akumulacji ciepła (nawet do 2,5 h po wyłączeniu) oraz równomiernego wypromieniowania ciepła z grzejnika przez całą jego powierzchnię, co przeciwdziała nieefektywnemu unoszeniu się ciepła ku górze.

Elektryczny grzejnik marmurowy standardowo wyposażony został w precyzyjny, dwufunkcyjny termostat (TE-4), sterujący nadrzędnie temperaturą pomieszczenia i podrzędnie płyty grzewczej.

Inną opcją wykonania i sterowania grzejnikiem z naturalnych kamieni jest zamontowanie na samym grzejniku (na jego tylnej ścianie) niewielkiego urządzenia, o nazwie BOT-1, ograniczającego temperaturę płyty do maks. 85 st. C. W ten sposób przygotowany grzejnik można podłączyć do większości termostatów regulujących temperaturę w pomieszczeniu. Istnieje wiele możliwości sterowania temperaturą pomieszczeń: termostaty programowalne, sterowane zdalnie, strefowe, połączone z systemem „domu inteligentnego”. Ogranicznik BOT-1 można także stosować w przypadku łączenia kilku grzejników pod jeden regulator temperatury pomieszczenia.

Grzejnik elektryczny połączony z termostatem TE-4 rozgrzewa się do temperatury 65°C, ale w przypadku niskich temperatur na zewnątrz można go przestawić na temperaturę 85°C (zgodnie z normami unijnymi). Nawet gdy płyta grzewcza jest nastawiona na maksymalną temperaturę, nigdy nie włączy się, jeśli temperatura wnętrza jest zgodna z żądaną. W przypadku zastosowania ogranicznika temperatury grzejnika BOT-1 powierzchnia kamienia rozgrzewa się maks. do 85°C, bez możliwości zmiany ustawienia.

Temperaturę maksymalną grzejnik osiąga po 30-40 minutach. Później wchodzi w fazę tzw. dynamicznej akumulacji ciepła, czyli ok. 6-8 minut nagrzewa się, a później przez 8-10 minut tylko oddaje zakumulowane ciepło. Ten sam cykl powtarza się zależnie od stopnia wyziębienia pomieszczenia, aż zostanie osiągnięta w pomieszczeniu odpowiednia temperatura. Wtedy grzejnik wyłącza się, nadal oddając zakumulowane ciepło i powtórnie włącza się, gdy temperatura w pomieszczeniu zaczyna się obniżać.

Ogrzewanie elektrycznymi grzejnikami marmurowymi

System ogrzewania grzejnikami marmurowymi należy do tzw. systemów niecentralnych, to znaczy, że w każdym pomieszczeniu można precyzyjnie nastawić temperaturę, jaka nam odpowiada. Można także całkowicie odłączyć pomieszczenie, które nie jest ogrzewane. Istnieje również opcja, aby w tzw. sezonie przejściowym włączyć tylko ogrzewanie pokoju dziecięcego albo łazienki. Inną możliwością jest zastosowanie nadrzędnego, centralnego termostatu programowalnego, służącego do obniżania temperatury nocą albo gdy domownicy są nieobecni. Producenci tego typu termostatów podają, że ich zastosowanie pozwala dodatkowo zaoszczędzić do 30% kosztów eksploatacji.

wstecztop
O firmie Realizacje Termostaty Grzejniki marmurowe Galeria Montaż Kontakt Zapytanie ofertowe Doradca TERMAR
All Rights reserved(c)2010 Termar
Projekt i wykonanie Safenet Interactive Agency
Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+
Nasz blog
Blog